fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-10-05
Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom

Fortum przyznało 60 indywidualnych stypendiów najbardziej zaangażowanym uczestnikom szóstej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem akcji, realizowanej we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wsparcie zabrzańskiej i bytomskiej młodzieży w realizowaniu pasji i zainteresowań. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 5 października w Sali Kinowej Elektrociepłowni Zabrze.

2017-10-02
Fortum wybuduje farmę wiatrową w norweskim Sørfjord

Fortum podjęło ostateczną decyzję inwestycyjną w sprawie budowy farmy wiatrowej w Sørfjord, w północnej Norwegii. Farma Sørfjord jest częścią portfolio instalacji wiatrowych, które Fortum nabyło na początku bieżącego roku od firmy Nordkraft.

2017-09-27
Fortum podpisało umowę z E.ON

Fortum Corporation i E.ON SE podpisały umowę o transakcji, dotyczącej 46,65% udziałów w firmie Uniper, które znajdują się w posiadaniu E.ON. 

2017-09-26
Ponad połowa Polaków nie wie jak zmienić dostawcę energii elektrycznej i gazu

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Fortum wynika, że aż 9 na 10 Polaków ma świadomość, że może zmienić sprzedawcę energii elektrycznej i gazu. Równocześnie ponad połowa ankietowanych nie wie jak to zrobić lub błędnie uważa, że jest to skomplikowany proces, związany z koniecznością dopełnienia wielu formalności. W rzeczywistości zmiana sprzedawcy jest bardzo prosta i może przynieść klientom wiele korzyści, takich jak niższe rachunki za energię.

2017-09-20
Fortum zamierza zostać istotnym akcjonariuszem w firmie Uniper

Fortum zamierza zostać istotnym akcjonariuszem w firmie Uniper – chce ogłosić publiczną ofertę przejęcia pod warunkiem porozumienia z E.ON ws. jego 46.65% udziałów w Uniper.