fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-12-13
Dużo uśmiechów i zaskoczenie, czyli jak Wiesiek Skiba wymieniał żarówki w Kielcach

W ramach akcji edukacyjnej Fortum, Wiesiek „Złota Rączka” Skiba wymienił w kieleckich mieszkaniach kilkadziesiąt tradycyjnych żarówek na nowoczesne energooszczędne urządzenia wykorzystujące technologię LED. Znany i lubiany majster zawitał również do Domu Dziecka „Dobra Chata”, gdzie oprócz wymiany żarówek, zachęcał młodych ludzi do ekologicznego postępowania. Po dobrym przyjęciu przez mieszkańców Fortum rozważa kontynuację projektu edukacyjnego w kolejnych polskich miastach.

2017-12-11
Jak dotychczas zaledwie 3% Polaków zmieniło dostawcę energii

Jak wynika z raportu Polityki Insight, mimo że już dekadę temu Polacy zyskali prawo do swobodnej zmiany sprzedawcy prądu, to z tej możliwości skorzystało jak dotychczas zaledwie 3% odbiorców. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy eksperci wskazują zbyt dużą liczbę regulacji rynkowych oraz brak myślenia o odbiorcy jako świadomym regulatorze rynku. Aby zmienić tę niekorzystną sytuację, niezbędne wydaje się dalsze uproszczenie procedury zmiany sprzedawcy, zniesienie obowiązku taryfowania odbiorców indywidualnych oraz zmniejszenie kosztów operacyjnych dla sprzedawców alternatywnych. 

2017-12-01
Fortum nabędzie w Rosji trzy elektrownie solarne o mocy 35 MW

Fortum podpisało umowę, na mocy której nabędzie od Hevel Group – największego zintegrowanego rosyjskiego producenta energii słonecznej – trzy elektrownie solarne. Zamknięcie transakcji jest przewidywane do końca 2017 roku. Strony umowy postanowiły nie ujawniać ceny sprzedaży.

2017-11-24
Fortum inwestuje w czyste powietrze w Częstochowie

Fortum realizuje kompleksowy pakiet inwestycyjny w Częstochowie, który ma na celu zwiększenie efektywności produkcji energii i poprawę jakości powietrza w mieście. Jak dotychczas firma zmodernizowała kotłownię szczytową przy ulicy Pankiewicza i podjęła prace przygotowawcze do kluczowego etapu inwestycji o wartości około 50 milionów złotych, który rozpocznie się na początku przyszłego roku. W jego ramach Fortum wybuduje instalacje odsiarczania, odpylania i odazotowania spalin kotłów szczytowych, zlokalizowanych na terenie elektrociepłowni przy ulicy Rejtana. Dodatkowo w najbliższym czasie firma planuje likwidację wysłużonej kotłowni przy ul. Brzeźnickiej.

2017-11-22
Ekspert Fortum: Wprowadzenie taryfy nocnej to krok w dobrym kierunku

Rządowy projekt zakładający wprowadzenie specjalnej niższej taryfy nocnej dla użytkowników energii elektrycznej ma na celu zachęcenie Polaków do bardziej powszechnego korzystania z ogrzewania elektrycznego. Doświadczenia Fortum w Polsce pokazują, że klienci są zainteresowani tego typu rozwiązaniem i coraz chętniej z niego korzystają. Wprowadzenie nowych regulacji może przynieść znaczące korzyści nie tylko dla klientów, ale również dla krajowego systemu energetycznego.