fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-02-22
Energa wykorzysta technologię Fortum do ładowania samochodów elektrycznych

Fortum podpisało porozumienie o współpracy z Energą, na mocy którego dostarczy oparty na chmurze zaawansowany system obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych o nazwie Charge&Drive. Energa wykorzysta tę technologię do obsługi swoich punktów ładowania pojazdów na terenie Trójmiasta, a także do dalszego rozwoju tego rodzaju infrastruktury w Polsce.

2017-02-06
Wygraj 20 000 złotych w konkursie Fortum

Fortum organizuje ogólnopolski konkurs o tematyce energetycznej, w którym nagrodą główną jest dwadzieścia tysięcy złotych. Do udziału w wydarzeniu o nazwie Fortum Hackathon, firma zaprasza wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii, szczególnie programistów, studentów i start-upy. Osoby lub zespoły zainteresowane udziałem w konkursie, mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 26 lutego.

2017-01-23
Fortum instaluje kluczowy element kotła w nowej elektrociepłowni Zabrze

Fortum kontynuuje prace przy montażu kotła wielopaliwowego dla nowej elektrociepłowni w Zabrzu. Dzisiaj w obecności władz miejskich i przedstawicieli wykonawców odbył się tradycyjny chrzest ważącego ponad 40 ton walczaka, który po podwieszeniu na docelowej wysokości będzie stanowił kluczowy element kotła. Budowa nowoczesnego zakładu postępuje zgodnie z założonym harmonogramem i przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

2017-01-19
Rozwój elektromobilności szansą dla polskiej energetyki

Dynamiczny rozwój elektromobilności w Polsce jest możliwy i stanowi niepowtarzalną okazję do transformacji sektora energetycznego – to najważniejszy wniosek płynący z raportu Polityki Insight pt. „Cicha rewolucja w energetyce – elektromobilność w Polsce”. Eksperci podkreślają jednak, że ten ambitny projekt wymaga nie tylko inwestycji w konstrukcję samego pojazdu, ale również w rozwój infrastruktury i budowę kompleksowej sieci punktów ładowania.

2017-01-09
Fortum pozyskało trzy projekty wiatrowe w Norwegii

Fortum sfinalizowało proces akwizycji trzech projektów z obszaru energetyki wiatrowej od norweskiej firmy Nordkraft. W skład transakcji wejdą, działająca już farma wiatrowa Nygårdsfjellet, a także planowane projekty o nazwach Ånstadblåheia and Sørfjord, które uzyskały wszystkie niezbędne do realizacji pozwolenia i mają zostać oddane do użytku odpowiednio w 2018 oraz 2019 roku. Po ich uruchomieniu łączna moc wszystkich trzech farm wyniesie około 170 megawatów.