fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-04-26
Fortum i władze Oslo restrukturyzują udziały w firmie Hafslund i będą współpracować na rzecz czystszego miasta

Fortum zawarło z władzami Oslo porozumienie dotyczące restrukturyzacji udziałów w Hafslund ASA, jednej z największych nordyckich grup energetycznych notowanych na giełdzie. Transakcja musi zostać zatwierdzona przez Radę Miasta Oslo (Bystyret) i uzyskać wymagane zgody regulacyjne, a także wypełnić zwyczajowo przyjęte warunki finalizacji. Jej zamknięcie planowane jest na trzeci kwartał 2017 roku.

2017-04-25
Wystartowała kolejna edycja programu Honorowy Dawca Energii Fortum

Mieszkańcy polskich miast po raz kolejny będą mogli przyłączyć się do charytatywnej akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa ma na celu promocję zdrowego trybu życia oraz pomoc potrzebującym poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Udział w akcji jest bezpłatny i wymaga jedynie ściągnięcia prostej aplikacji.

2017-04-12
Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Zabrzu i Bytomiu

W zakończonym właśnie sezonie grzewczym Fortum wyprodukowało w Elektrociepłowniach Zabrze i Miechowice prawie 2,1 mln GJ ciepła. Firma przeprowadziła także prace modernizacyjne w obu zakładach za blisko 3,8 mln złotych. Ponadto Fortum kontynuuje warty ponad miliard złotych projekt inwestycyjny, którego realizacja zagwarantuje pewne i bezpieczne dostawy ciepła dla mieszkańców obu miast.

2017-04-12
Fortum podsumowuje sezon grzewczy we Wrocławiu: ponad 6,1 mln GJ ciepła i 31 mln zł inwestycji

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej we Wrocławiu, w zakończonym właśnie sezonie grzewczym, dostarczyło odbiorcom na terenie miasta ponad 6,1 mln GJ ciepła. Dodatkowo, w 2016 roku firma zainwestowała we Wrocławiu ponad 31 mln zł. Na tę kwotę złożyły się między innymi inwestycje w nowe podłączenia o wartości blisko 26,2 mln zł oraz prace modernizacyjne za ponad 4,9 mln zł.

2017-04-12
Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Płocku: ponad 1,4 mln GJ ciepła i niemal 9,7 mln zł inwestycji

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej w Płocku, w zakończonym właśnie sezonie grzewczym dostarczyło odbiorcom na terenie miasta ponad 1,4 mln GJ ciepła. Dodatkowo, w 2016 roku firma zainwestowała w Płocku niemal 9,7 mln zł. Na tę kwotę złożyły się między innymi inwestycje w rozwój sieci o wartości 3,9 mln zł oraz prace modernizacyjne za blisko 5,8 mln zł.