fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-11-15
Pierwszy mikrotunel na budowie sieci ciepłowniczej Zabrze-Bytom wykonany!

Fortum zakończyło budowę pierwszego z kilku planowanych mikrotuneli w ramach prac przy budowie nowej magistrali ciepłowniczej, która połączy bytomską sieć ciepłowniczą z powstającą w Zabrzu nowoczesną elektrociepłownią. Jak dotychczas firma zainstalowała w ziemi już ponad 7 z planowanych 10 kilometrów rur ciepłowniczych. Ponadto Fortum rozpoczęło budowę wartej około 10 milionów złotych pompowni w Bytomiu, która docelowo będzie stanowiła istotny element systemu grzewczego dla obu miast.

2017-11-09
Wymień swoje żarówki za darmo z Wieśkiem „Złotą Rączką” Skibą!

Fortum rozpoczyna akcję edukacyjną, która ma na celu zwiększanie świadomości w obszarze oszczędzania energii elektrycznej. Pilotażowa edycja programu zostanie zainaugurowana już w przyszłym tygodniu w Kielcach. Z tej okazji Fortum oferuje kielczanom możliwość bezpłatnej wymiany żarówek w gospodarstwie domowym na energooszczędne, której dokona najsłynniejsza Złota Rączka w Polsce Wiesiek Skiba! 

2017-11-08
Spotkanie Rady Społecznej przy Fortum

Eksperci, przedstawiciele urzędu miejskiego, władz samorządowych, organizacji i stowarzyszeń mieszkańców dyskutują nad rozwojem infrastruktury ciepłowniczej, bezpieczeństwem energetycznym i jakością powietrza we Wrocławiu. Inicjatorem cyklicznych debat w formule Rady Społecznej jest firma Fortum, odpowiedzialna za dostawy ciepła w mieście.

2017-11-08
Fortum zaprasza młodych wrocławian na ekologiczne warsztaty

W ramach projektu „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” Fortum wraz z Malarnią Kreatywną zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty edukacyjno-ekologiczne pod nazwą „Mali ekolodzy przyszłością Wrocławia”. W ramach spotkań młodzi ludzie dowiedzą się jak można w twórczy sposób ponownie wykorzystać surowce wtórne. Bezpłatne zajęcia edukacyjne odbędą się podczas dwóch listopadowych weekendów w studiu Magic Brush przy ul. Wietrznej 22/1b na wrocławskich Krzykach. Liczba miejsc jest ograniczona! 

2017-10-23
Sieć ciepłownicza Fortum w Płocku gotowa na rozpoczęcie sezonu zimowego

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej w Płocku, jak co roku wykorzystał ciepłe miesiące na intensywne prace modernizacyjne, konserwacyjne i przyłączeniowe. Miały one na celu jak najlepsze przygotowanie infrastruktury do zbliżającego się sezonu zimowego, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.