fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-10-23
Fortum gotowe do rozpoczęcia sezonu zimowego w Częstochowie

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej oraz elektrociepłowni w Częstochowie, jak co roku wykorzystał ciepłe miesiące na intensywne prace modernizacyjne, konserwacyjne i przyłączeniowe. Miały one na celu jak najlepsze przygotowanie infrastruktury do zbliżającego się sezonu zimowego, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.

2017-10-23
Sieć ciepłownicza Fortum we Wrocławiu gotowa na rozpoczęcie sezonu zimowego

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej we Wrocławiu, jak co roku wykorzystał ciepłe miesiące na intensywne prace modernizacyjne, konserwacyjne i przyłączeniowe. Miały one na celu jak najlepsze przygotowanie infrastruktury do zbliżającego się sezonu zimowego, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła.

2017-10-19
W nowej zabrzańskiej elektrociepłowni zamontowano prawie 120-tonowy generator!

W ramach prac przy budowie nowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu zainstalowano ważący blisko 120 ton generator, który będzie jednym z kluczowych elementów turbozespołu produkującego energię elektryczną w nowym zakładzie. Równolegle na budowie rozpoczął się montaż galerii skośnej paliwa stałego, która będzie służyła do podawania węgla i paliwa alternatywnego bezpośrednio do wielopaliwowego kotła elektrociepłowni. Zgodnie z planem budowa nowej elektrociepłowni o wartości 870 milionów złotych ma się zakończyć pod koniec 2018 roku.

2017-10-16
Honorowy Dawca Energii Fortum w liczbach - podsumowanie edycji

Dobiegła końca piąta edycja rywalizacji w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a jednocześnie do pomagania potrzebującym. Od 22 kwietnia do 30 września w akcji wzięło udział łącznie ponad 2200 mieszkańców Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza, którzy pokonali ponad 812 tysięcy kilometrów. 

2017-10-05
Fortum po raz szósty rozdało stypendia młodym Ślązakom

Fortum przyznało 60 indywidualnych stypendiów najbardziej zaangażowanym uczestnikom szóstej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem akcji, realizowanej we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wsparcie zabrzańskiej i bytomskiej młodzieży w realizowaniu pasji i zainteresowań. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 5 października w Sali Kinowej Elektrociepłowni Zabrze.