fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-08-01
Fortum radzi jak korzystać z energii podczas ograniczeń w dostawach

Tego lata w Polsce padł historyczny rekord zapotrzebowania na energię elektryczną, które wyniosło blisko 23 tysiące megawatów. Kolejne upalne tygodnie mogą przyczynić się do wprowadzenia tak zwanych stopni zasilania, podobnie jak miało to miejsce w 2015 roku. W związku z tym blisko osiem tysięcy firm i instytucji w całej Polsce może zostać objęte ograniczeniami w dostawach energii. Nie wszystkie te podmioty mają świadomość jak prowadzić działalność w takiej sytuacji, dlatego Fortum oferuje usługi doradcze i informacyjne w tym zakresie.

2017-07-28
Fortum sfinalizowało sprzedaż DUON Dystrybucja SA w Polsce

Fortum sfinalizowało w dniu dzisiejszym sprzedaż 100% swoich udziałów w polskiej spółce infrastruktury gazowej DUON Dystrybucja SA. 

2017-07-26
Zakończył się trzeci miesiąc programu HDEF

Dobiegł końca trzeci miesiąc rywalizacji w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a jednocześnie do pomagania potrzebującym. Od 22 kwietnia do 22 lipca w akcji wzięło udział łącznie prawie 2 000 mieszkańców Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza, którzy pokonali niemal 500 tysięcy kilometrów. 

2017-07-21
Fortum zaprasza na ekologiczne warsztaty we Wrocławiu

W ramach akcji „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” Fortum zaprasza na bezpłatne warsztaty ekologiczne, polegające na nauce wyplatania przedmiotów z makulatury. Zajęcia odbędą się już 10 sierpnia w zabytkowym budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Liczba miejsc jest ograniczona! 

2017-07-13
Audyty Fortum zapewnią blisko 7 milionów złotych oszczędności polskim przedsiębiorstwom i instytucjom

Fortum, które od 2016 roku prowadzi działalność na polskim rynku sprzedaży energii elektrycznej i gazu, podsumowało dwanaście miesięcy programu audytów dla przedsiębiorstw i instytucji. W jego ramach firma wykonała ponad 1 200 audytów energetycznych, fotowoltaicznych i gazowych. W oparciu o ich wyniki eksperci Fortum przygotowali rekomendacje, które pozwolą polskim klientom zaoszczędzić blisko 7 milionów złotych.