fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Kolejna sobota z Leżakiem Fortum!

17.08.2017

Już 19 sierpnia obędzie się kolejne spotkanie w ramach tegorocznej edycji plenerowego festiwalu filmowego Leżak Fortum w Częstochowie. W miejskim Amfiteatrze już od godziny 19 częstochowianie będą mogli wziąć udział w spotkaniu z gwiazdą polskiego kina oraz konkursie z nagrodami. Następnie o godzinie 21 odbędą się tradycyjne pokazy filmowe pod chmurką. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Odbywający się od kilku lat festiwal Leżak Fortum, to chętnie odwiedzane przez mieszkańców kino plenerowe, które jest również okazją do spotkania z gwiazdami polskiego kina. Gościem drugiego dnia tegorocznego festiwalu będzie Artur Barciś, aktor znany m.in. z roli w serialu „Miodowe lata”. Zaraz po spotkaniu z gwiazdą widzowie obejrzą dwie produkcje filmowe: komedię „Grand Budapest Hotel” oraz polski dramat „Body/Ciało”.

– Cieszymy się, że Leżak Fortum na dobre wpisał się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń kulturalnych w Częstochowie. Co roku w Amfiteatrze zbierają się tłumy częstochowian zainteresowanych przyjemnym spędzeniem sobotniego wieczora pod chmurką z dobrym kinem. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału również w tegorocznej edycji!  podkreśla Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum

W trakcie festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym powalczą o firmowe leżaki Fortum – idealne do komfortowego oglądania plenerowych seansów czy wykorzystania w przydomowym ogródku. Festiwal rozpoczyna się o godz. 19, spotkanie z Arturem Barcisiem odbędzie się o godzinie 20, natomiast projekcje filmowych hitów przewidziano na godzinę 21.

Leżak Fortum to cykliczne wydarzenie organizowane wspólnie przez Fortum oraz Urząd Miasta Częstochowy. W dotychczasowych edycjach udział wzięli m.in. Lesław Żurek, Olga Bołądź, Bartłomiej Topa, Małgorzata Foremniak, a w ramach festiwalowych hitów wyświetlono takie filmy jak: „Więzień labiryntu”, „Pompeje”, „Panaceum” czy „O północy w Paryżu”.

Dalszych informacji udziela:

Magdalena Jarząbek

tel: +48 602 338 044

Magdalena.Jarząbek@fortum.com