fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-09-13
Fortum rusza w miasto z energią dla Wrocławia

Fortum zaprasza na specjalne stoisko popularyzujące odnawialne źródła energii i ekologiczne postawy.  To jeden z elementów działań informacyjno-konsultacyjnych prowadzonych pod hasłem „Energia dla Wrocławia”, związanych z rozwojem infrastruktury ciepłowniczej w stolicy Dolnego Śląska.

2017-09-04
Dotknij serca zabrzańskiej energii! - Dzień Otwarty w elektrociepłowni Fortum

W najbliższą sobotę, 9 września w godzinach 9.00 – 14.00 przed mieszkańcami Zabrza i okolic szeroko otworzą się drzwi zabrzańskiej elektrociepłowni Fortum. Podczas Dnia Otwartego będzie można nie tylko zwiedzić najstarszą działającą elektrociepłownię w Polsce i sprawdzić postępy prac na budowie nowego zakładu, ale także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Tegoroczna, piąta już edycja Dnia Otwartego, organizowana jest pod hasłem „Dotknij serca zabrzańskiej energii”. Serdecznie zapraszamy do udziału!

2017-08-30
Honorowy Dawca Energii Fortum w liczbach - podsumowanie czterech miesięcy akcji

Dobiegł końca czwarty miesiąc rywalizacji w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a jednocześnie do pomagania potrzebującym. Od 22 kwietnia do 28 sierpnia w akcji wzięło udział łącznie blisko 2200 mieszkańców Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza, którzy pokonali ponad 700 tysięcy kilometrów.

2017-08-25
Ciepło powróciło do Zabrza!

Fortum kończy prace na terenie Zabrza i wznawia dostawy ciepła. Firma z powodzeniem zakończyła prace wykonywane w powstającej w mieście nowej elektrociepłowni, która zgodnie z planem zostanie oddana do użytku pod koniec 2018 roku. Były one niezbędne, aby nowoczesny zakład w przyszłości mógł dostarczać ekologiczne ciepło sieciowe do 70 tysięcy gospodarstw domowych w Zabrzu i Bytomiu.

2017-08-17
Kolejna sobota z Leżakiem Fortum!

Już 19 sierpnia obędzie się kolejne spotkanie w ramach tegorocznej edycji plenerowego festiwalu filmowego Leżak Fortum w Częstochowie. W miejskim Amfiteatrze już od godziny 19 częstochowianie będą mogli wziąć udział w spotkaniu z gwiazdą polskiego kina oraz konkursie z nagrodami. Następnie o godzinie 21 odbędą się tradycyjne pokazy filmowe pod chmurką. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.