fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-06-28
Tańsza klimatyzacja dzięki darmowemu prądowi od Fortum

Ocieplenie klimatu i związana z tym większa liczba upalnych dni powodują, że w Polsce klimatyzator zamontowany w domu przestaje uchodzić za luksus. Jednak jak pokazują dane, jego wykorzystanie przekłada się na wyższe rachunki za energię elektryczną. W przypadku statystycznego gospodarstwa domowego w miesiącach letnich wzrost opłat za prąd może wynosić nawet do 150 złotych miesięcznie. Osoby, które nie chcą rezygnować z chłodzenia, a jednocześnie dbają o domowy budżet, mogą skorzystać z oferty Fortum „Darmowe Godziny”, w ramach której zyskają dostęp do darmowej energii elektrycznej między innymi w godzinach, kiedy upał jest najbardziej dokuczliwy.

2017-06-27
Fortum dostarczy firmie EV Plus technologię ładowania samochodów elektrycznych

Fortum podpisało z działającą w Poznaniu firmą EV Plus porozumienie o współpracy, na mocy którego dostarczy oparty na chmurze zaawansowany system obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych o nazwie Charge&Drive. EV Plus wykorzysta tę technologię do zarządzania swoimi stacjami ładowania samochodów, wchodzącymi w skład sieci EV+, która docelowo ma objąć zasięgiem obszar całego kraju.

2017-06-23
Zakończył się drugi miesiąc programu HDEF

Dobiegł końca drugi miesiąc rywalizacji w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a jednocześnie do pomagania potrzebującym. Od 22 kwietnia do 22 czerwca w akcji wzięło udział łącznie prawie 1 850 mieszkańców Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza, którzy pokonali niemal 300 tysięcy kilometrów.

2017-06-22
Fortum po raz szósty wspiera młodych Ślązaków

Uroczystą premierą spektaklu „Fabryka marzeń” na deskach Teatru Nowego w Zabrzu zakończył się pierwszy etap kolejnej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem akcji, zrealizowanej już po raz szósty przez Fortum wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wsparcie młodych mieszkańców Zabrza i Bytomia w realizacji ich pasji oraz rozwijaniu talentów i zainteresowań.

2017-06-21
Fortum uruchomiło Laboratorium Ciepła i Chłodu we Wrocławiu

Fortum uruchomiło we Wrocławiu Laboratorium Ciepła i Chłodu – innowacyjną instalację badawczą, która pozwala na produkcję chłodu z ciepła sieciowego. Projekt jest prowadzony we współpracy z Politechniką Wrocławską i ma na celu opracowanie efektywnego oraz ogólnie dostępnego rozwiązania, które pozwoli na zagospodarowanie ekologicznego ciepła sieciowego przez cały rok. W początkowej fazie nowoczesne urządzenie będzie zaopatrywało w chłód jedną z wrocławskich restauracji.