fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-04-12
Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Płocku: ponad 1,4 mln GJ ciepła i niemal 9,7 mln zł inwestycji

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej w Płocku, w zakończonym właśnie sezonie grzewczym dostarczyło odbiorcom na terenie miasta ponad 1,4 mln GJ ciepła. Dodatkowo, w 2016 roku firma zainwestowała w Płocku niemal 9,7 mln zł. Na tę kwotę złożyły się między innymi inwestycje w rozwój sieci o wartości 3,9 mln zł oraz prace modernizacyjne za blisko 5,8 mln zł.

2017-04-05
Budowa nowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu na półmetku

Budowa nowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu postępuje zgodnie z harmonogramem i właśnie przekroczyła półmetek. Aktualnie firma prowadzi prace związane z budową systemu podawania paliwa oraz instalacji oczyszczania spalin. Równolegle w czeskim Pilźnie trwa produkcja nowoczesnego turbozespołu, który jest gotowy już w 80%. Zgodnie z planem nowa elektrociepłownia ma powstać do końca 2018 roku.

2017-04-03
Ekokem to od teraz Fortum

W 2016 roku Fortum połączyło siły z firmą Ekokem i stało się jednym z największych przedsiębiorstw w krajach nordyckich, działających w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym. W wyniku postępującej integracji obu firm, z dniem 4 kwietnia 2017 roku, marka Ekokem zostanie zastąpiona przez Fortum.

2017-03-16
Fortum po raz szósty wspiera młodych Ślązaków

Rozpoczęła się kolejna edycja programu stypendialnego Fortum dla Śląskich Dzieci, który umożliwia młodym mieszkańcom Bytomia i Zabrza rozwój ich talentów oraz zainteresowań. Projekt realizowany przez Fortum wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica ma również na celu wsparcie śląskiej młodzieży, będącej często w trudnej sytuacji życiowej, w realizacji marzeń. Akcja została objęta honorowymi patronatami Prezydentów Miast Bytomia i Zabrza.

2017-03-15
Poznaliśmy zwycięzców Fortum Hackathon!

Kilkanaście godzin zaciętej rywalizacji od wczesnych godzin porannych, osiem zespołów pracujących nad rozwojem rozwiązań, które mają zmienić oblicze współczesnej energetyki i aż cztery zwycięskie drużyny. To wyniki finałowej sesji Fortum Hackathon – pierwszego tego rodzaju konkursu o tematyce energetycznej w Polsce – która odbyła się w sobotę w Gdańsku.