fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-03-14
Fortum sprawdzi szczelność wrocławskiej sieci ciepłowniczej

W najbliższy czwartek Fortum rozpocznie proces sprawdzania szczelności wrocławskiej sieci ciepłowniczej. W ten sposób firma dba o jakość dostaw ciepła i ciepłej wody dla mieszkańców.

2017-03-06
Fortum uruchomiło największy magazyn energii w krajach nordyckich

W ramach projektu o nazwie „Batcave” Fortum uruchomiło największy w krajach nordyckich magazyn energii, oparty na bateriach litowo-jonowych. Urządzenie zostało zainstalowane w zasilanej biomasą elektrociepłowni w fińskim Järvenpää.

2017-03-06
Fortum rozpoczyna budowę farmy wiatrowej w Norwegii

Fortum rozpoczyna prace ziemne na budowie farmy wiatrowej Ånstadblåheia w Norwegii. Zgodnie z planem instalacja ma rozpocząć produkcję energii w 2018 roku. Fortum ogłosiło akwizycję trzech projektów wiatrowych 8 listopada 2016 roku i 5 stycznia 2017 roku.

2017-03-02
Elektrycznym samochodem z Helsinek do Oslo

Fortum wybuduje sieć wysokosprawnych stacji ładowania samochodów elektrycznych na trasie łączącej Oslo, Sztokholm i Helsinki. Infrastruktura będzie przeznaczona dla nowych modeli pojazdów o długim zasięgu, przekraczającym 300 kilometrów i wyższej szybkości ładowania, które mają pojawić się na rynku na początku 2018 roku. Rozwiązanie Fortum pozwoli im na pokonanie drogi z Helsinek do Oslo w takim samym czasie jak tradycyjnym samochodom.

2017-02-23
Fortum zainwestowało ponad 330 mln zł w rozwój sieci ciepłowniczych w Polsce

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Fortum przeznaczyło ponad 330 milionów złotych na inwestycje w rozbudowę sieci ciepłowniczych w Częstochowie, Płocku i Wrocławiu. W ramach tej kwoty firma wybudowała łącznie 175 kilometrów nowych odcinków sieci. W nadchodzących latach Fortum planuje kolejne inwestycje w tym zakresie, ponieważ rozwój sieci ciepłowniczych przyczynia się do poprawy jakości powietrza w polskich miastach.