fortum.pl

Rzecznik prasowy

Jacek Ławrecki

Dyrektor ds. komunikacji
Fortum Power and Heat Polska
tel.: +48 662 183 746
Jacek.Lawrecki@fortum.com

Informacje prasowe

2017-06-07
Szybkie postępy przy budowie sieci ciepłowniczej Zabrze-Bytom

Fortum poinformowało, że prace przy budowie nowej magistrali ciepłowniczej, która połączy bytomską sieć ciepłowniczą z powstającą w Zabrzu nowoczesną elektrociepłownią są zaawansowane w ponad 30 procentach. Projekt o łącznej wartości około 60 milionów złotych to obecnie największa inwestycja sieciowa Fortum w Polsce. Zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć pod koniec 2018 roku wraz z oddaniem nowej elektrociepłowni. 

2017-05-26
Fortum sprzedaje swoje aktywa w obszarze infrastruktury gazowej w Polsce. Nabywcą jest Infracapital.

Fortum zdecydowało się na sprzedaż 100% swoich udziałów w polskiej spółce infrastruktury gazowej DUON Dystrybucja SA. Nabywcą jest Infracapital, część funduszu M&G Investments odpowiedzialna za inwestycje infrastrukturalne. Fortum stale optymalizuje swoje portfolio aktywów i podjęło decyzję o zbyciu aktywów w obszarze infrastruktury gazowej, ponieważ nie są one kluczowe dla realizacji strategii firmy.

2017-05-24
Pierwszy miesiąc kolejnej edycji programu HDEF za nami

Zakończył się pierwszy miesiąc rywalizacji w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a jednocześnie do pomagania potrzebującym. Od 22 kwietnia do 22 maja w akcji wzięło udział łącznie prawie 1 500 mieszkańców Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza, którzy pokonali łącznie ponad 125 tysięcy kilometrów.

2017-05-11
Energia ze słońca dla żłobka w Bytomiu

W ramach drugiej edycji programu Wolontariatu Pracowniczego Fortum, na dachu Żłobka Miejskiego nr 1 przy ul. Łużyckiej 6A w Bytomiu, zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne. W ten sposób placówka zyskała możliwość korzystania z energii słonecznej i obniżenia rachunków za energię elektryczną. Latem, podczas najbardziej upalnych dni, nowoczesna instalacja umożliwi korzystanie z  prądu za darmo.

2017-05-11
Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Częstochowie: ponad 1,7 mln GJ ciepła i blisko 8 mln zł na inwestycje

Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej i elektrociepłowni w Częstochowie, w zakończonym właśnie sezonie grzewczym dostarczyło ponad 1,7 mln GJ ciepła. W 2016 roku firma zainwestowała w mieście blisko 8 mln zł. Na tę kwotę złożyły się między innymi wydatki na prace modernizacyjne w wysokości około 6,4 mln zł oraz nowe podłączenia do sieci ciepłowniczej o wartości 1,5 mln zł.